neděle 21. června 2015

Jak se Chiara do alchymie pustila

To, že nejsem moc na krásu a čančání je jasně vidět na první pohled, ale takové beďary na čele a vlasy jako sláma dokážou vytočit i mě. A tak jsem si, jako chytrá a moderní dívčina, -.- na netu našla pár tipů na domácí masky a zábaly. Většinou mi ale chyběla nějaká surovina, abych si je mohla umíchat. Ne že by byl takový problém skočit do krámu a nakoupit, ale já chtěla využít jen věci, které mám běžně doma. Nakonec tak zvítězila maska z vloček, medu a jogurtu, tedy ze tří věci, které mi prostě v kuchyni nesmí chybět, a na vlasy jsem si jednoduše napatlala extra panenský olivový olej.

Maska z medu, vloček a jogurtu pro smíšenou pleť

  • 1/3 šálku vloček
  • 1/2 hrnku horké vody
  • 1 lžíce medu
  • 1 lžíce bílého jogurtu
Vločky zalijte horkou vodou a míchejte dokud nenabobtnají, poté přidejte lžíci medu a jogurtu a znovu pečlivě rozmíchejte. Naneste na tvář a nechte působit deset až patnáct minut. Dětská tvářička zaručena.

Maska na vlasy z olivového oleje

Extra panenský olivový olej rovnoměrně naneste na vlhké vlasy a vmasírujte do pokožky hlavy. Zabalte do potravinářské fólie nebo igelitového sáčku a ručníku. Nechte působit alespoň dvacet minut a nejdéle po celou noc. Pečlivě umyjte šampónem.

Někdo přidává do oleje ještě žloutek, který by měl údajně pomoct na roztřepené konečky, ale já sama s tím zkušenosti nemám a k tomuto receptu jsem našla i hodně negativních zkušeností.
Jedinou nevýhodou je, že vlasy je třeba umýt několikrát, abyste se zbavili mastnoty a nějakou dobu taky budete vonět/smrdět (záleží na tom, jak to berete) jako salát. =)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář. Doufám, že se článek líbil a opět se uvidíme.

Všechny články a fotografie jsou, pokud není uvedeno jinak, mým majetkem a je zakázáno je kopírovat!