středa 22. července 2015

The Great Future Tag

Tento tag se objevil už na mém předešlém blogu a jelikož patří k mým nejoblíbenějším, rozhodla jsem se ho rozšířit a znovu vyplnit.


Jaký by měl být tvůj životní partner/manžel?

Můj partner by měl být v první řadě spolehlivý a věrný. Ideálně by rozuměl ironii a sarkasmu, případně by je i sám používal. Měl by být přirozeně inteligentní a vnímavý vůči pocitům mým i ostatních lidí a také sociálním problémům.
Smysl pro humor, manuální zručnost, otevřenost novým věcem, nadšení nebo alespoň zájem o zdravý životní styl a své vzezření nejsou nikdy na škodu.
Vzhled pro mě, ač samozřejmě mám své preference, nehraje podstatnou roli. Pokud bych byla šťastná s plešatícím malým chlapíkem s pupkem, čert to vem.

Jak by měla vypadat tvá svatba?

Zcela jistě vím, že pokud by na to došlo, přála bych si malý obřad jen za přítomnosti nejbližší rodiny a přátel. Velká svatba by byla nejen zbytečně drahá, ale také by s sebou přinesla spoustu stresu a to nezapadá do mé představy dne D.
Nejraději bych se vdávala na podzim a venku mezi napadaným, barevným listím, což by mohlo být nádherné, pokud by zrovna nepřišel liják a neudělal by ze mě místo nevěsty blátěnku. Jak si představuješ své svatební šaty?

Mé svatební šaty by měly být ideálně černé nebo černobílé a do detailu promyšlené, ale jednoduše působící.

***

Jakou chceš práci?

Moderní člověk stráví v práci velkou část svého života a proto je nesmírně důležité, aby ho tato práce nejen uživila, ale aby ho také naplňovala.

Pro mě je určitě důležité mít práci, ve které vydělám dost peněz na to, abych si mohla dovolit například hezké bydlení, alespoň dvakrát do roka dovolenou (v létě a v zimě), kvalitní krmivo a veterinární péči pro má zvířata a v neposlední řadě také kvalitní potraviny pro mě samotnou.
V ideálním případě bych byla sama sobě šéfem i podřízeným a sama si tedy i organizovala čas.
Důležité je pro mě také, abych se mohla profesně dále rozvíjet a vzdělávat, případně mít možnost kariérního postupu.
Mimo tyto základní věci, které si určitě přeje valná většina lidí, bych také chtěla, abych ve svém zaměstnání nejen získávala, ale také něco přinášela dalším, méně šťastným lidem. Pokud by tento bod nesplňovalo, určitě bych si našla nějakou další, byť neplacenou, práci.

V případě, že bych měla velkou rodinu, nechtěla bych pracovat na plný úvazek. Ideálně bych nepracovala vůbec a věnovala se hlavně svým dětem, koníčkům a nějaké veřejně prospěšné, dobrovolnické aktivitě.

Jakou práci bys nechtěla? 

Zcela přirozeně bych nechtěla těžkou, špatně placenou práci, ve které bych byla neustále ve stresu a pod tlakem.

***    

Kolik chceš mít dětí?

Pokud bych našla muže, který by byl spolehlivý a měla dostatek prostředků a možností, abych se dokázala o rodinu postarat i sama v případě, že by se ukázalo, že až tak spolehlivý není nebo by se cokoliv přihodilo, nevadilo by mi mít třeba i pět dětí. Ideálně samé kluky nebo alespoň více kluků než holek.Jaká jména dáš svým dětem?

Kdysi jsem kvůli svým povídkám vyhledávala celé hodiny nejrůznější více či méně obvyklá jména a mám jich v hlavě celou spoustu, ale moji oblíbenci si po čase vždy změní. Z pravidla se mi líbí dlouhá jména, která se dají zkrátit a přitom stále znějí hezky. Jsou to například Elizabeth, Katherine/Katarina, Jacqueline, Charlotte, Lorelai, Willhelmina nebo Christian, Samuel, Benjamin, Micael. Mám ale také několik kátkých oblíbenců. U kluků jsou to Tom, Misha/Micah, Kid, Rowan a u dívek Taissa, Maya, Mina, Käte.
Pokud bych měla mít jen jednu dceru a jednoho syna, pojmenovala bych je Willhelmina Käte a Micael Kid.

 Jakým mimoškolním aktivitám by se měly tvé děti věnovat?

Určitě chci, aby navštěvovaly moje děti minimálně dva zájmové kroužky. Jeden umělecký a druhý sportovní. Nezáleželo by mi na tom, jestli by kreslily nebo hrály na hudební nástroj či dělaly bojové umění nebo hrály fotbal. Důležité by pro mě bylo, že mají nějaké zaměstnání, které je ale také baví.
Vážně bych přemýšlela i nad hodinami dalšího cizího jazyka, tvůrčího psaní nebo fotografování, ale to by záleželo na konkrétním dítěti a jeho vlohách.


Dovolíš svým dětem tetování/piercing?

Záleželo by samozřejmě na věku a duševní vyspělosti dítěte, ale ani v jednom nevidím problém.
U tetování bych si chtěla být jistá, že, zvláště pokud by to bylo něco většího, si potomek návrh řádně promyslel, má pro něj význam, který bude trvat i za dvacet let a nejedná se jen o takové to "chci tetování, jen abych měl tetování".

***


Jak si představuješ svůj dům/byt?

Pokud bych žila sama, chtěla bych bydlet v bytě v centru nebo blízko centra velkého města. Mohl by být buď malý a útulný až trochu bohémský nebo velký, prosvětlený a moderní. Mám ráda dřevo a přírodní materiály, světlé barvy, jednoduchost. Zářízení by bylo v každém případě jak účelové, tak i designové. Dominantou bytu by měla být obývací místnost s balkónem.

 
V případě, že bych měla rodinu, chtěla bych žít v malém městě nebo klidně i na vesnici v domě se zahradou, kde bych pěstovala zeleninu a ovoce a děti by měly prostor pro hraní. Dům by byl velký, světlý a vzdušný. Přála bych si mít minimálně dvě koupelny, jednu z nich s přístupem z ložnice. Všemu by dominovala velká kuchyň se spoustou vychytávek, ve které bych trávila hodně času vytvářením chutných a zároveň zdravých jídel pro svou rodinu.


Jak by mělo vypadat zařízení tvého domu/bytu?

Dům by měl být vzdušný, prostorný, prosvětlený a účelně zařízený. Mám ráda světlé, přírodní materiály, jako dřevo a kámen.

V kuchyni je pro mě důležité nejen samotné vybavení, ale také dostatešný přístup denního světla. Měla by být světlá, ale snadno omyvatelná a líbí se mi také ty ostrůvky nebo barové pulty, ke kterým se mohou mí hosté posadit, zatímco já vařím. Kuchyňská linka by měla být dost vysoká, abych se nad ní nemusela hrbit.


Pokud bych měla dost prostoru, chtěla bych kromě klasického jídelního stolu i jídelní koutek.


Ložnice by měla být také světlá a dobře větraná.
 

V domě by určitě nesměl chybět tzv. čtecí koutek, do kterého bych se mohla uchýlit s dobrou knihou a hrnkem horkého čaje.


***

Jak by měly vypadat snídaně ve tvé domácnosti?

Společné stolování je pro mě velmi důležité, proto kdybych měla rodinu, trvala bych na společných snídaních ideálně každý den, ale vždy alespoň o víkendech.
Ve středu jídelního stolu by byly studené i horké nápoje. Přes týden bychom snídali například müsli s mlékem nebo jogurt s ovocem a o víkendech pečivo se sýry a zeleninou nebo medem a domácím džemem. Někdy bych rodinu překvapila teplou snídaní, například míchanými vejci nebo omeletou či palačinkami.

Na jídle bych si v každém případě dávala záležet a dohlížela na to, aby nejen dobře chutnalo a vypadalo, ale bylo také zdravé a výživné.


Kde chceš založit rodinu/kde by měla žít tvoje rodina?

Pokud bych se rozhodla založit rodinu, zcela pravděpodobně by to nebylo v České Republice, ale v některé ze západních, ekonomicky vyspělých zemích. Zcela ideálně v Německu nebo v Anglii.

Žádný z obrázků v tomto článků není mým majetkem a veškerá práva patří jejich autorům. Zdroje neuvádím vzhledem k tomu, že se jednotlivé obrázky nacházejí i na několika různých webových stránkách a dohledat jejich původ by bylo obtížné.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář. Doufám, že se článek líbil a opět se uvidíme.

Všechny články a fotografie jsou, pokud není uvedeno jinak, mým majetkem a je zakázáno je kopírovat!