Mé laupheimské království

Bez mučení přiznávím, že ráda nahlížím do soukromí ostatních lidí a obvzláště do jejich domovů. Mým domovem je už tři měsíce relativně malý sklepní pokoj v domě mé hostitelské rodiny. Za tuto dobu jsem si jej už upravila natolik, že se v něm nejen cítím příjemně, ale také se do něj ráda vracím.


V pokoji mám jeden velký šatník, dřevěný konferenční stolek lakovaný na černo, rozkládací pohovku a postel s nočním stolkem. Na levé stěně (od vchodu) se nachází elektrické vyhřívání, bez něž bych prvních pár týdnů (než jsem si zvykla na chlad pokoje ležícího pod úrovní země) asi nepřežila.


Nad pohovkou, která mi (z mnoha důvodů) slouží po rozložení zároveň jako postel mi visí mapa centra Londýna, kterou jsem si koupila v Ikei za pouhá dvě eura.

 Ve své posteli jsem spala všehovšudy dvakrát. A pokaždé to stálo za starou belu. Tím že čas před spaním trávím na pohovce, je postel ledová, polštář se mi na ní rozjíždí do všech stran, takže mám pak pocit, že ani žádný nemám. A nemám si kam postavit notebook, abych se jako správný závislák mohla před spaním dívat na Ramsyho Pekelnou kuchyni na YouTube.
Zdi u postele jsem si vyzdobila plákaty, které jsem si přivezla z domova. Ty byly mým prvním krokem k zútulnění nového domova. Na většině jsou mí oblíbení hudebníci, ale i dvě kapely, které prostě jen zaplnily prázdé místo díky tomu, že vypadají cool. Součástí prostoru je i kartonová deska, která mi slouží jako nástěnka (zcela nově, proto není zaplněná). Na nočním stolku pak mám sušené i čerstvé květiny a svíčky.


V mém pokoji se nachází i tento komplet, v němž je spousta německých knih a několik mých vlastních německých i českých knih, slovník, kniha frází, veganská kuchařka a němčina pro samouky.  Dále zde své místo nalezky moje přívěsky, náramky, brýle, washi pásky, lepky, propisky, pastelky a spousta dalších.
Napravo jsou dva starší plakáty Billa Kaulitze ze skupiny Tokio Hotel. Nalevo jsou na dveřním věšáku moje bundy, mikiny, šátky a taška.
Na závěr noční stolek a detaily jeho výzdoby. Slunečnice ze zahrady a pár listů a v improvizované vázičce ozdobené washi páskou sušené květiny, jejichž jméno neznám a pár růží.

2 comments

  1. Pěkně si bydlíš, vypadá to útulně. :) A vypadá to, že je pokoj i dost prosvětlený, na to, že máš očividně malá okna? :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ten pokoj byl prosvětlený asi půl hodiny jednou denně a to jenom, když pálilo slunce. Kvůli tomu jsem si dokonce pořídila vánoční osvětlení, které jsem rozvěsila na jednu stranu, abych simulovala denní světlo. Pokud tě to zajímá, tak to teda moc nepomohlo.

      Delete

Děkuji za komentář. Doufám, že se článek líbil a opět se uvidíme.