Radosti posledních týdnů

Drobnosti, menší či větší, které jsem ukořistila při svých toulkách po Ostravě.

Ze všeho nejvíce mě těší nakupování knih a to snad ještě více než samotné čtení. Dlouho jsem však do své sbírky žádnou nepřidala. Bylo tedy načase obnovit svou stagnující knihovničku čítající na devadesát knih, odbornou literaturu nepočítaje.

Hermafroditi a medicínská konstrukce pohlaví - Alice Domurat Dreger
Tuhle knížku jsem ulovila "za pár šupů" v Levných knihách. Kniha se zabývá historií transexuálů a změny pohlaví, což je téma, o které se už nějakou dobu zajímám.

The Night Manager - John Le Carré
Co může být lepšího, než kombinace Laurieho (Dr. House) jako záporáka a Hiddlestona (Loki) jako hrdiny? Odpovím si sama, máloco. Stejnojmenný seriál BBC One inspirovaný knihou jsem shlédla již před nějakou dobou a byla jsem mírně řečeno nadšená, tak proč si nekoupit knihu? 
Navíc jsem si tak rozšířila sbírku cizojazyčné literatury, které mám bohužel poskromnu.

Emily Strange
Ztracená, temná a znuděná

Kdo by neznal Emily Strange (kdo nezná, mlčí!)? Holka tak divná, že i definici slova divná by připadala divná... Nosí zásadně černou barvu a miluje kočky, zkrátka hrdinka mého dětství. Umíte is představit mé nadšení, když jsem v Levných knihách objevila tento komiks za pouhých 29 korunek. Najdete v něm krátké příběhy, ve kterých vystupují například Marilyn Manson, Ozzy Osbourne nebo paní temnot Elvíra.

Knihy však nejsou to jedinné, co mě v poslední době těší. Stejnou radost mi dělají drogerijní a textilní úlovky.


V DMku jsem si pořídila první a jediný světlý (nekřiklavě světlý) lak na nehty, které jsem kdy vlastnila. Svou barvu mění podle druhu a množství světla. Mám krémově růžový odstín, je velmi decentní a rychle zasychá.
Rtěnka je naopak výrazně červená a měla být jakousi přijatelnější vyriantou k mé rudé "Mejbelince" SuperStay 24. Snaha byla.


Na fotografii je její barva ještě o něco tmavší než ve skutečnosti. Na obou pak můžete vidět další z radůstek posledních týdnů. Konečně jsem vyměnila svůj původní stříbrný piercing za mnohem menší a hlavně černý (hip hip hurá)!

Jakožto milovník slev a výprodejů, jsem obohatila svůj šatník o několik nových a zajímavých kousků. Nafotila jsem všechny, ale ukážu vám jen dva nejoblíbenější, jelikož, přiznejme si to, fotograf zrovna nejsem a modelka už vůbec ne...

Lehká bundička a tílko s kočičkou, obojí ze Sinsay.
Také jsem se stala majitelkou selfie tyče a praktického držáku na mobil, který si můžu přicvaknou třeba ke stolu a udělat například fotku, jakou vidíte tady. Ani jedno bohužel nemám vyfocené.

Nákupy čeho dělají největší radost vám? Nakupujete raději sami nebo s kamarády či dokonce s rodinou? 
Neváhejte se pochlubit se svými úlovky a vložit na ně do komentářů odkaz. Ráda se mrknu.

5 comments

 1. Taky bych ráda nakupovala knihy, ale vždycky mě tak nějak odradí ten fakt, že si je můžu půjčit v knihovně a poslední dobou ani nemám tu touhu nějakou knihu vlastnit, pokud by skutečně nestála za to :D.
  Docela jsem přestala kupovat kosmetiku, protože jsem si tak nějak uvědomila, že to jenom hromadím a nepoužívám to, takže jsem si to musela zakázat, ale ta červená rtěnka je fakt pěkná! :D

  Julie
  hroznetajne.pise.cz

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak to tě obdivuji, já sama mám snad ještě větší potřebu knihy vlastnit, než je číst. Což je svým způsobem trochu smutné.
   Co se týče kosmetiky, tak tu jsem začala nakupovat až v Německu a už mě to pomalu, ale jistě přechází.

   Delete
 2. Jé, Emily, ty komiksy znám, ale nemohla jsem si vzpomenout, jak se jmenujou. :D Tak už to vím! :D
  Ten lak se mi podle popisu zamlouvá moc a rtěnka ti sluší! Piercu jsem si hned všimla, hah, mám ze sebe dobrý pocit. :D A to tílko!
  Já jsem si prosím pěkně koupila po třech létech (a a letech :D) shánění a vybírání sluneční brýle. Událost jak hrom. Aneb když potřebuješ kvalitnější než od Vietnamců a levnější než dva litry. :D

  ReplyDelete
 3. Já ráda nakupuju všechno, od oblečení, přes krámy z papírnictví a rtěnky (protože jinačí malovátko krom řasenky ani nepoužiju) ve všech možných barvách (ale červená vede :D) až po tisíc a jednu knihu. Jen v posledním měsíci mi doma přibyly tři tituly!
  Hrozně se mi líbí to tričko s kočkou a hlavně knížka s Emily Strange a ta o historii transexuálů! Že bych se zašla podívat do LK? Mimochodem, ta rtěnka ti hrozně sluší! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak to už jsme dvě. Za shopaholika se ale nepovažuji, označuji se spíše za hledače pokladů. :D Baví mě chodit a pátrat po hezkých věcech. Doma si je pak vždycky vystavím a dva dny na ně koukám...
   Určitě zajdi a pak se pochlub svými úlovky! :)

   Delete

Děkuji za komentář. Doufám, že se článek líbil a opět se uvidíme.