Hmyz a jiné potvůrky

Sedm fotografií drobečků ze zvířecí říše, které jsem pořídila během desetiměsíčního pobytu v německém Baden-Württemberg.
Pět bylo ještě zachyceno mým úplně prvním foťákem (ubohoučkou digitální šunkou jménem Pepa) a zbylé dvě potom kvalitní zrcadlovkou zapůjčenou Gastvaterem.
Ano, motýl na fotografii je po smrti a ne, já toho chudáčka nezavraždila. Mrtvého jsem ho už našla.

Zkusíte uhádnout, které z fotografií výše má na svědomí zcadlovka a které digi-šunka Pepa? 
Napiště mi vaše tipy do komentářů!

7 comments

 1. Poslední snímek je překrásný. Tipuji správně, že první a poslední fotka jsou zachycené zrcadlovkou? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji. :) Netrefila ses ani do jedné, ale zcela upřímně, nevědět jak to bylo, tipovala bych stejně. Zrcadlovkou jsem fotila pavouka a motýlčí mrtvolku.

   Delete
 2. Moc pěkné fotky - jsou hezky světelně vyrovnané, zapracovala bych akorát na kompozici :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. To je dost dobře možné. Já totiž nemám absolutní tušení, jak, co a proč. Jediné, čím se při fotografování řídím jsou mé oči. Pokud jim fotka lahodí, mám ji za dobrou. Ale jestli si někdy v budoucnu pořídím nějaký kvalitnější foťák, ráda bych se zapsala do kurzu.

   Delete
 3. Hmyz je krásný a fotogenický, tvoje fotky jsou krásně barevné :-). Ale nic to nemění na tom, že se mi hmyz prostě moc nezamlouvá :D.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mě hmyz nevadí, dokud si hledí svého a nenarušuje můj osobní prostor, což je třeba takovým pavoukům putna. Ten na fotce je ještě zlatíčko, ale ty černé, velké potvory, kterými se to v Laupheimu jen hemžilo, z těch jsem měla noční můry. Nejhorší bylo, že jsem bydlela ve sklepním pokoji, takže když jsem si na noc otevřela okno na ventilačku, tak jsem mělá ráno pět až šest chlupatých návštěvníků... -.-

   Delete
 4. Tý jo, tenhle článek jsem přehlédla a byla by to škoda. Nádherné fotky! Motýl má tak nádherné jasné živé barvy, i když je mrtvý...

  ReplyDelete

Děkuji za komentář. Doufám, že se článek líbil a opět se uvidíme.