Dvacet dva + narozeninový knižní giveaway

K dnešnímu dni jsem na tomto světě už dvacet dva let a poprvé za dvacet dva let jsem své narozeniny oslavila přesně tak, jak jsem si přála. Sama. 
Nejsem asociál, mám ráda společnost a mám ráda lidi, ale mám je ráda jen tehdy, když jsem s nimi z vlastního rozhodnutí. U narozenin stejně jako třeba u Vánoc mám často pocit, že je mou povinností bavit se určitým způsobem. Správně bych asi měla mít oslavu nebo někam vyrazit, ale když já v tom prostě nevidím smysl. Dort bych si stejně nedala a alkoholu neholduju. Od babičky už jsem dárek dostala, takže mám vlastně odbyto. #introvert

I don't know about you, but I' feeling 22. 

Giveaway!

Čím jsem starší, tím více mě těší obdarovávat ostatní a tak jsem se rozhodla, že dám při příležitosti svých narozenin jednomu z vás možnost vyhrát knížku Svět bez stížností, kterou jsem sama s radostí přečetla a bezpochyby se k ní budu i v budoucnu vracet. 
Svět bez stížností patří mezi takové ty knížky, které slibují, že z vás po jejich přečtení bude jiný a lepší člověk. Jako jiný člověk se sice necítím, ale díky tomuto čtení jsem začala vnímat spoustu věcí, kterých jsem si předtím nevšímala nebo jsem je nedokázala popsat. V mnoha ohledech se mi díky tomu ulevilo, protože jsem konečně byla schopná určit, co mě vlastně na sobě i na ostatních rozčiluje, v čem to všechno vězí a proč k těmhle situacím v první řadě vůbec dochází. 
Knížka je psaná velmi příjemným, nenásilným způsobem. Autor se vás nesnaží o něčem přesvědčit, ale na příkladech z vlastního života vám ukazuje, jak stěžování v mnoha ohledech ovlivňuje a zhoršuje kvalitu našeho života. Zcela jistě zjístíte, že si za den postěžujete mnohem vícekrát, než by vás napadlo i v tom nejdivočejším snu. Kromě toho se také dozvíte, že je rozdíl mezi stěžováním a konstatováním, přečtete si o tom, jak si lidé v mnoha případech stěžují proto, aby k sobě přitáhli pozornost nebo vzbudili lítost a hlavně v první řadě zjístíte, že se v mnoha případech poznáváte. Tím tak získáte jedinečnou možnost něco ve svém životě změnit k lepšímu. 
Součástí knížky je také nestěžovací náramek, který vám pomůže s 21 denní nestěžovací výzvou. Ta spočívá v tom, že si náramek nasadíte na ruku a pokaždé když se přistihnete při stěžovaní, náramek přehodíte na druhé zápěstí. Vydržet 21 dní bez stížností podle autora trvá většině lidí 4-8 měsíců. Já knížku vlastním už pár týdnu a ano, stále jsem na prvním dni, ale pointou je, že si mnohem více uvědomuju, co říkám a díky tomu jsem zase o kousek blíže k tomu, kým bych chtěla být.Co musím pro výhru udělat?

Chiarium je maličký blog s malým (ale milým) počtem čtenářů a nic podobného se tady nikdy dříve neobjevilo, proto by nemělo smysl pouštět se do něčeho většího a knížka je tedy k dostání jenom jedna. Samozřejmě i s náramkem.
Pro šanci vyhrát, stačí napsat komentář pod článkem. Napište mi třeba, jakou nejhloupější stížnost jste kdy vyslovili nebo zaslechli nebo co jste chtěli do určitého věku stihnout a nestihli nebo cokoliv jiného, co vás právě napadne. Čím originálnější komentář, tím větší šance vyhrát. 
Důležité je, nezapomenout při komentování zatrhnout políčko Chci zasílat oznámení, potažmo vložit svůj email, protože jinak se nedozvíte, jestli jste vyhráli nebo ne.

Pro více informací koukněte na stránky nestezujsi.cz.Giveway začíná dnešním dnem a končí v neděli 1.4.

Moc se těším na vaše komentáře a přeji hodně štěstí!

7 comments

 1. Myslím si, že při studiu anglistiky na UPOLu se život bez stěžování nedá zvládnout, svým způsobem si myslím, že se nám pak uleví :P každopádně na druhou stranu nikdy neškodí vyzkoušet něco nového a stanovit si challenge :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. To máš všude, ale UPOLu se v mnoha ohledech konkutuje těžko... :D

   My lidi jsme strašně nespokojení tvorové.

   Delete
 2. Týden bez stížností jsem měla jako součást 101-1001. Stejně jako cíl týden neříct sprosté slovo dopadl tento bod fiaskem, což o lecčems vypovídá. :D
  Do dalšího roku tvého života všechno nejlepší! Ať to stojí za to! :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Že jo? Kdybych si to nevyzkoušela, nikdy by mě nenapadlo, jak těžké to je! Děkuji za přání. :)

   Delete
 3. Dodatečně vše nejlepší k narozeninám! Je to fajn věk. A moc se mi líbí giveaway, až mě mrzí, že tu není mnoho komentářů... Co tu soutěž trochu prodloužit? :)

  Já se občas přistihnu, jak si stěžuji, ačkoliv to nemyslím příliš vážně. Takové to kňučení, co jen touží po politování, přitom mi ale vlastně nic nevadí. Vážnějšímu stěžování se snažím vyhýbat, protože nechci být jak má babička, která vidí vždy všem jen to nejhorší.

  Co mi obecně dost vadí, je stěžování si na počasí, že v zimě moc/málo sněží a v létě je zase příliš teplo/není žádné léto. Jo a taky stížnosti na "čecháčkovskou" povahu, nevděk, migranty, politiky... Každý musí začít sám u sebe, než si začne stěžovat na ostatní.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Stěžování na počasí už moc neslýchávám, ale taky nad ním pokaždé kroutím hlavou. Na čecháčky a imigranty si naopak stěžuji s až nezdravým potěšením... rozhodně mám pořád ještě na čem pracovat. :D

   Myslím, že prodlužovat giveaway smysl nemá. Škoda to je, ale chtěla jsem si to vyzkoušet a vidět, jestli se to chytne nebo ne. Možná nemám dostatečnou návštěvnost, možná lidi knížka nezaujala. Každopádně děkuji za komentář a poprosím tě o adresu. :) Můžeš mi ji poslat třeba na IG do directu.

   Delete
  2. Jéé, tak to velice děkuji! Moc se na čtení těším.
   (To je snad poprvé, co jsem něco online vyhrála. :D )

   Delete

Děkuji za komentář. Doufám, že se článek líbil a opět se uvidíme.